Výlet

Výlety, poutě

Výlety

Každý rok se koná nejméně jeden výlet do přírody, spojený s návštěvou přírodních a kulturně-historických zajímavostí v okolí Brna.

Osvědčeným pořadatelem je rodina Oujezdských, která má v zásobě nepřeberné množství her, soutěží a prochozených tras, po nichž nás bez bloudění a se zasvěceným komentářem provází.

Poslední výlet naší farnosti proběhl v pátek 8.5.2010. Fotografie z něj si můžete prohlédnout přestupem přes stránku naší fotogalerie, viz v tabulce řádky Farní výlet 2010.

Poutě

Farní pouť se koná každoročně na podzim — obvykle v některou říjnovou sobotu, bývá jednodenní a směřuje do některého ze známých českých poutních míst. Protože naše putování vede k cílům vzdáleným často stovky klilometrů, větší část vzdálenosti urazíme najatým autobusem a jen menší kousek pěšky. Proto se mohou bez obav zúčastnit i starší farníci. Cestu v autobuse využíváme ke společným i soukromým modlitbám, zpěvu a utužování vzájemných vztahů.

O místu a termínu poutního zájezdu v roce 2011 zatím není rozhodnuto.

Farní pouť  2010

Vloni jsme navštívili poutní místa Slavkovice a Zelená hora u Žďáru. Snímky z poutě jsou k dispozici ve fotogalerii, položka Poutní zájezd 2010.

Farní pouť  2009

V roce 2009 jsme společně během soboty 10.10. navštívili dvě poutní místa, jedním z nich byla Nová Říše, druhým Křemešník. V naší fotogalerii jsou k prohlédnutí snímky z pouti od dvou autorů.