Živý růženec

Živý růženec — co je a jak funguje?

Živý růženec je modlitební společenství věřících, kteří se kromě svých obvyklých modliteb zavázali k denní modlitbě jednoho desátku růžence. Desátky jsou ve společenství rozděleny mezi členy tak, aby se skupina v souhrnu pomodlila za den celý velký růženec, čítající 20 desátků, po jednom ke každému růžencovému tajemství. Členové tak přispívají každý svým dílem, ale užívají milosti spojené s modlitbou celého růžence.

Tajemství a jim odpovídající papírové kartičky s obrázkem se cyklickým způsobem po měsíci střídají. Za dobu 20 měsíců tak každý člen postupně rozjímá o všech dvaceti růžencových tajemstvích.

K výměně dochází v kostele vždy první neděli v měsíci. Vyměníme si kartičky a společně se modlíme přibližně v 9:00, tedy krátce po mši svaté začínající v 8:00. Někdo si přichází tajemstvi vyměnit až po modlitbě, v době před následující druhou dopolední mší.

Jak se přidat?

Je to pro tebe zajímavé? Chceš upevnit svoji vytrvalost v modlitbě? Přijď a připoj se k nám. Každou první neděli v měsíci po první mši svaté se s námi můžeš setkat.

Termíny výměny

5. 12. 2010 2. 1. 2011 6. 2. 2011
6. 3. 2011 3. 4. 2011 1. 5. 2011
5. 6. 2011 3. 7. 2011 7. 8. 2011

Denní modlitba Apoštolátu modlitby

Nebeský Otče, kladu před tebe celý dnešní den. Přináším ti v něm své modlitby, práce, radosti i utrpení ve spojení s Ježíšem Kristem, který ve mši svaté neustále zpřítomňuje oběť sebe samého za záchranu světa. Duch Svatý, který jej vedl, kéž je i mým průvodcem a vyzbrojí mě silou pro svědectví o tvé lásce. To vše přináším jako svou nepatrnou oběť, spolu s Pannou Marií, Matkou našeho Pána a Matkou Církve, zvláště na úmysly, které nám předkládá Svatý otec a naši biskupové pro tento měsíc: 1. – 2. – 3.

Úmysly apoštolátu modlitby

1 - všeobecný
2 - misijní
3 - národní

LEDEN 2011
1. Aby bohatství stvoření bylo ceněno jako vzácný Boží dar, zacho­váváno a zpřístupňováno všem lidem.
2. Aby křesťané dospěli k plné jednotě a vydávali celému lidskému pokolení svědectví o tom, že Bůh je otcem všech.
3. Aby všichni pokřtění v církvi přijímali dar svého křtu jako základ pro svůj život a jako vstupní bránu ke spáse i ke všem ostatním svátostem.

ÚNOR 2011
1. Aby se manželství a rodina těšily všeobecné vážnosti a aby byl uznáván jejich nezastupitelný přínos celé společnosti.
2. Aby křesťanská společenství v oblastech zvláště postižených ne­mocemi přinášela trpícím lidem svědectví o Kristově přítomnosti.
3. Aby se v nás všech prohlubovalo poznání, že křtem jsme byli za­chráněni od hříchu a získali důstojnost Božích dětí.

Seznam úmyslů na rok 2011 je k nahlédnutí např. na stránkách Tiskového střediska České biskupské konference.

Řůžencová tajemství

Pro připomenutí a ujištění můžete navštívit webové stránky www.modlitba.cz, věnované modlitbě. Tak si ověříte, že se tajemství růžence modlíte správně.