Milí návštěvníci Noci kostelů,

líbilo se vám během pátečního večera v Zábrdovicích v Kostele Nanebevzetí Panny Marie? Máte připomínky, náměty, kritiku? Napište nám na adresu fara@zabrdovice.cz.

Noc kostelů se u nás v Zábrdovicích setkala s velkým ohlasem

Už od samého začátku v 16:00 k nám v pátek přicházeli návštěvníci po stovkách každou hodinu. Hlavní nápor trval přibližně od 19:00 do 22:30. Příliv pak sice po 23:00 zeslábl, ale zájem jednotlivců vydržel až do konce.

Podle našich odhadů a přepočtu množství udělených razítek do poutnických pasů ve sledovaných intervalech se do Zábrdovic přišlo podívat až 2000 návštěvníků. Je to o dost větší počet než vloni. Významná část příchozích se u nás zúčastnila více než jednoho bodu programu. Další podrobnosti a fotografie přineseme brzy, až stačíme zpracovat informace.

Poděkování dobrovolníkům

Ocenění a úcta patří všem dobrovolným pořadatelům z řad farníků, dále těm, kdo se věnovali celé odpoledne dětem, podíleli se na zajištění úklidu, výzdoby kostela, propagaci, technické přípravě, těm, kdo vytvořili nástěnky, vytiskli informační podklady, trpělivě odpovídali na dotazy a poskytovali informace ústně, vedli prohlídky v Kapitulní síni, na faře, na výstavě, na kůru — a v neposlední řadě i těm, kdo připravili a po kostele rozmístili návštěvníky oceňované popisy uměleckých děl.

Obdiv zaslouží účinkující — pan ředitel kůru a varhaník v jedné osobě, zpěváci, hudebníci, tanečníci, také tvůrci výstavy a programové náplně pro děti i vy ostatní, na které jsem ve výčtu zapomněl.

Milí přátelé, viděl jsem, že ke konci už někteří z vás sotva stáli na nohou pro únavu. Věřím, že máte svoji odměnu připravenou na tom nejlepším místě…
Velký dík vám všem, kdo jste se jakkoliv — často skrytě a nenápadně — podíleli na přípravě a průběhu Noci kostelů 2010. Vězte, že Pán vidí i to, co je skryté.

Váš koordinátor NK v Zábrdovicích